26 Kasım 2020 Perşembe

Yalvaç MYO Tarihi Konakları Turizme Kazandırdı

17 Nisan 2015 Cuma 16:54 tarihinde eklendi | 2328 defa okundu

Yalvaç Meslek Yüksekokulu,  Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında yöresel kültürü tanıtmak ve uygulamalı eğitim vermek amacıyla tarihi konaklardan oluşan pansiyonların açılışını gerçekleştirdi. Hacı Eyüp Evi Pansiyonu’nda gerçekleşen açılışa Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Yalvaç MYO Müdürü Doç Dr. Muhammet Sadık Akdemir,  Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş, SDÜ Dekan ve Öğretim Üyeleri katıldı.

 

Yalvaç MYO Müdürü Doç Dr. Muhammet Sadık Akdemir, geleneksel yemeklerin sunulacağı butik otel sayesinde hem uygulama sahasına sahip olduklarını hem de turistlere geleneksel tatları tanıtma imkânı bulduklarını belirtti. Pansiyonun özellikleri hakkında bilgiler veren Akdemir, “Üniversiteler topluma yön veren kurumlardır. Bizler de eski evleri sahiplenerek destek olmak istedik. MYO olarak belediye ile gerçekleştirdiğimiz protokol sonucunda evlerin işletmesini üzerimize aldık. Verdikleri destek ve teşviklerinden dolayı Rektörümüz, Belediye Başkanımız, öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi Tütüncü de uzun yıllar atıl bırakıldıktan sonra restore edilen evleri turizme kazandırmak için MYO’nun çok büyük destek verdiğini söyledi. Başkan Tütüncü bu projenin gerek Yalvaç'ın istihdamına gerekse vizyonuna çok ciddi katkılar sağlayacağını vurguladı.

Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş da yerel değerleri hayata geçirmek için yapılan organizasyonu önemli bulduğunu belirterek hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, SDÜ’ nün son yıllarda başarılı TÜBİTAK projelerinde birinci, akademik başarılarda ise Türkiye’de ilk 20’den 10’a, dünyada da 980’den 730. sıralara kadar yükselerek büyüyen bir üniversite olduğunun altını çizerek; “ Üniversite olarak bizim akademik ve sosyal liderlik misyonumuz var. Türkiye olarak dış âleme değerlerimizi tanıtmada imkânsızlıklar yaşıyorduk. Bunun için en eski ve korunmuş yerlerden biri olan Yalvaç’ı dünyaya tanıtmak zorundaydık. BAKA tarafından restore edilen bu konakları Yalvaç Belediye’si sahiplerinden satın alarak bize tahsis etti. Müdürlerimiz de hakkını vermişler ve ortaya çok güzel değerler çıkmış. Üniversitemize Yalvaçımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 

Açılışın ardından Turizm ve Otelcilik Bölümü öğrencileri, hazırladıkları geleneksel Yalvaç yemeklerini canlı müzik eşliğinde misafirlere ikram etti.

                                        

 

T.C. Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Yalvaç 5 Günlük Hava Tahmin Raporu

 

ISPARTA

 

Öğrencilerimiz İçin Hızlı Erişim


► Akademik Takvim


Programlara Göre Ders Programı


► Staj Yönergesi (Yeni yönerge ilan edilecek)


► İşe Giriş Bildirgesi


► İlişik Kesme Formu


 
 
#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }