24 Şubat 2020 Pazartesi

27.Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı ve 31. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı kapsamındaki etkinlikte jüri olarak yer aldık

21 Ocak 2020 Salı 14:12 tarihinde eklendi | 49 defa okundu

27.Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı ve 31. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı” düzenlendi. Etkinlik programında “Yaşasın Anadolu” organizasyonu içerisinde workshoplar, paneller ve 3.Gelenekten Geleceğe Yemek yarışmalarına yer verildi.

Profesyonel Bireysel Şefler kategorisinde düzenlenen yemek yarışmasının Jüri Üyeleri arasında değerli şeflerin içerisinde Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi İpek Ünal da yer aldı.

Aynı zamanda fuar içerisinde Şef Mehmet Yalçınkaya’nın moderatörlüğünde Uno Gourmett Profesyonel standında düzenlenen workshopta Uno’nun ekşi mayalı ekmekleri, çimlendirilmiş ekmek vb. ürünlerden hazırlanan bir menü Öğretim Görevlisi İpek Ünal’ın da yer aldığı  bir grup şefe sunumları yapılarak değerlendirmeleri istedi.

Öğretim Görevlisi İpek Ünal, “Türkiye geneli yaklaşık 5000 profesyonel şefin katıldığı organizasyonda, 7 bölgeden katılan şefler kendi bölgelerine ait yöresel lezzetlerin sunumunu gerçekleştirdi. Gelenekten geleceğe yarışmaları ile Anadolu’da gizli kalmış lezzetler ön plana çıkarılarak, yöresel mutfak teması vurgulanmıştır. Yerli ve milli mutfak bilinci konusunda farkındalık yaratılmıştır. Bununla birlikte organizasyon içersinde yerli firma, yerli tohumculuğun önemi anlatılmıştır. Çok sayıda  lise ve üniversiteden katılımın olduğu yarışmalarda birbirinden değerli şeflerle birlikte yer almak çok güzeldi” dedi.

Ünal, ev sahipliğinden dolayı  Tafed Başkanı Zeki Açıköz ve Ageb Başkanı Mustafa Erol ile şeflerine ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Hocamızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

                                        

 

T.C. Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Yalvaç 5 Günlük Hava Tahmin Raporu

 

ISPARTA

 

Öğrencilerimiz İçin Hızlı Erişim


► Akademik Takvim


Programlara Göre Ders Programı


► Staj Yönergesi (Yeni yönerge ilan edilecek)


► İşe Giriş Bildirgesi


► İlişik Kesme Formu


 
 
#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }