18 Temmuz 2018 Çarşamba

Yalvaç Sağlık Meslek Yüksekokulu Bağış Protokolü İmzalandı

29 Eylül 2015 Salı 15:51 tarihinde eklendi | 1316 defa okundu

Süleyman Demirel Üniversitesi,  Yalvaç ilçesinin eğitim hayatına büyük katkı sağlayacak bir anlaşmaya imza attı.

Yalvaçlı hayırsever Gevher Türkan Berkand Atayalvaç’ın katkılarıyla Yalvaç Kılıçarslan Kampüsü içerisinde yaklaşık 3500 metrekare kapalı alana yapılması planlanan Sağlık Meslek Yüksekokulunun bağış protokolü, Rektör Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ile Atayalvaç arasında imzalandı. Bayramın üçüncü günü gerçekleştirilen görüşmede, protokolün imzalanmasına destek sağlayan Zişan Benan Çolak, Cengiz Çolak, Yalvaç MYO Müdürü Doç. Dr. Nilüfer Negiz ile Müdür Yardımcısı İrfan Sektioğlu da hazır bulundu.

Kendisinin de bir doktor olduğunu ifade eden Atayalvaç “Açılacak okulun sağlık alanında bilgili ve donanımlı gençleri yetiştirecek olması benim için büyük mutluluk ve gurur verici; memleketimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Rektör Çarıkçı da “Hayırların en güzeli eğitime yapılanlardır. Bu güzel hayra vesile olan herkese çok teşekkür ediyoruz. En kısa sürede okulu hizmete açacağız. Protokolü imzaladık ve süreç başladı.” diye konuştu.

Ayrıca yerleşke alanında gerekli teknik işlemler tamamlanmış, inşaat için teklifler alınmaya başlamıştır; temel atma törenin de Ekim ya da Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

                             

 

T.C. Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Yalvaç 5 Günlük Hava Tahmin Raporu

 

ISPARTA